stomatolog chorzów

Stomatolog Chorzów — kiedy konieczna jest wizyta u niego?

W przypadkach, w których czujesz się źle, np.: boli Cię ząb lub masz inne objawy — wizyta jest konieczna. Ale warto pójść do dentysty także w innych przypadkach. To pomoże Ci zachować zdrowy uśmiech na dłużej – wybierz najlepszego Stomatolog Chorzów.

1.  Gdy odczuwasz silny ból – skontaktuj się ze stomatolog Chorzów

Większość pacjentów zgłasza się do stomatologa w Chorzowie, gdy odczuwa bardzo silny ból zęba. Najczęściej wiąże się on zapaleniem miazgi zębowej. Nie jest to objaw, który można ignorować. W poważniejszych przypadkach może dojść nawet do zapalenia innych tkanek, wysięku ropy, a nawet obumarcia zęba. To znaczny pogarsza ból, ale też może przedłużyć i skomplikować leczenie.

Niekiedy też ból może być objawem nadwrażliwości zębów na ciepło lub zimno. Jest to efekt uszkodzenia zębiny. Zwykle jest to nieszkodliwa dolegliwość, ale lekarz powinien o niej wiedzieć.

2.  Przyjdź do stomatolog Chorzów gdy zauważysz nietypowe objawy

Ból to tylko jeden z objawów wskazujących o problemach z zębami. I zwykle pojawia się najpóźniej. Do stomatologa warto zgłosić się wcześniej, gdy zauważysz:

• krwawienie dziąseł
  • kruszenie zębów
  • wrażliwość na ciepło i zimno
  • nieświeży oddech
stomatolog chorzów
stomatolog Chorzów

Objawy mogą świadczyć o próchnicy, zapaleniu dziąseł czy nadwrażliwości. Stomatolog Chorzów musi dokładniej przyjrzeć się zębom, by zdiagnozować problem i wprowadzić odpowiednie środki.

3.  Gdy zęby nie są gładkie i zmieniają kolor – konieczna wizyta u stomatolog Chorzów

Kwestia koloru i gładkości zębów często postrzegana jest jako problem jedynie kosmetyczny. Jeżeli jednak zęby coraz bardziej zmieniają kolor, to może to świadczyć o narastaniu płytki zębowej, która szybko może zmienić się w kamień zębowy. To dość gruba i nierówna warstwa, na którą składa się nie tylko zmineralizowana płytka zębowa, ale też resztki jedzenia. To może doprowadzić do rozwoju bakterii, a w efekcie do powstania chorób zębów i dziąseł. Zgłoś się do stomatolog Chorzów, by przeprowadził skaling — zdejmowanie osadu.

4.  Gdy dawno nie byłeś na wizycie kontrolnej

Wiele osób zgłasza się do gabinetu stomatologicznego dopiero wtedy, gdy pojawia się problem. Wtedy jednak już dochodzi do rozwoju choroby. Warto więc pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych. Lekarz może zobaczyć chorobę lub inny problem na znacznie wcześniejszym etapie. To zdecydowanie skróci i ułatwi leczenie.

Stomatolog nadzorując stan uzębienia może także zalecać rożne czynności, które będą chronić zęby, np.: odpowiednią dietę. Może on także prowadzić zabiegi profilaktyczne i ochronne jak skaling.

Powinieneś odwiedzać stomatologa odwiedzać najlepiej 4 razy w roku, a na pewno nie rzadziej, niż 2 razy w roku.

5.  Gdy nosisz aparat lub protezę

Gdy lekarz zakłada aparat ortodontyczny lub protezę od razu wskazuje pacjentowi terminy kolejnych wizyt. Powinny być one regularne i stosunkowo częste. Dlaczego to takie ważne?

Na początku lekarz może ocenić, czy zabieg nie wywołuje negatywnych skutków, np.; czy nie pojawia się stan zapalny. Zarówno przy aparacie, jak i protezie należy też sprawdzić, czy są one odpowiednio dopasowane. Z czasem kontrole mogą być rzadsze. W późniejszym terminie lekarz sprawdza, czy nie jest konieczna wymiana, a w przypadku aparatu — całkowite jego zdjęcie.

W celu zapewnienia bezbolesnej wizyty klinika Mildent z Chorzowa zatrudnia wykwalifikowaną kadrę medyczną. Zapraszamy do Centrum Stomatologii Mildent w Chorzowie.