makrama

MAKRAMA (MAKRAM) DLA POCZĄTKUJĄCYCH – JAK ZACZĄĆ ?

Czego lub co potrzebuję, aby zacząć robić makrama?

Znalazłeś lub znalazłaś się tutaj, ponieważ masz ochotę tworzyć piękną sztukę.
Dzięki temu artykułowi pomogę Ci odkryć makramę – rękodzieła ze sznurka.
W ciągu ostatniej dekady Macrame przeżyło wielkie odrodzenie, ponieważ gospodynie domowe na całym świecie starają się umieszczać w swoich domach znaczące dzieła sztuki, które są ręcznie robione i zawierają historię. 

Nie ma nic lepszego niż satysfakcja odczuwana podczas tworzenia sztuki własnymi rękami, niezależnie od tego, czy ma być pokazana we własnym domu, czy podarowana ukochanej osobie, możesz poczuć miłość wplecioną w każdy kawałek i obiecuję… raz zawiązać Twój pierwszy węzeł zostaniesz uzależniony… i szczerze mówiąc, makrama jest łatwa, gdy już ją opanujesz, dlatego jest tak popularna!

Jakich materiałów makrama potrzebuję, aby zacząć ją tworzyć?

Poniżej przedstawiam listę elementów niezbędnych do produkcji dzieł sztuki jakim jest makrama:

a) Stacja robocza:

będziesz potrzebować czegoś solidnego, na którym można zawiesić grafikę makramy. Regulowany wieszak na ubrania jest do tego idealny, są solidne i z łatwością odwijają się po zakończeniu użytkowania na cały dzień. Możesz kupić tanio w lokalnym sklepie lub sklepie stacjonarnym. Jeśli nie możesz dostać się do sklepu, improwizujmy.

Kluczowym celem twojego stanowiska pracy jest zapewnienie poziomego podparcia, na którym możesz zawiesić dwa sznurki (na tych sznurkach zawiesisz swój drewniany kołek) Kiedyś, gdy jesteś na wakacjach i z dala od mojego stanowiska pracy, użyłem karnisza (tak – z zasłonami nadal używany) Po prostu przywiązałem długi sznurek po obu stronach pręta, aby podeprzeć kołek. Umieściłem również dwa krzesła do jadalni na moim stole i umieściłem pręt na ich oparciach. Jeśli chodzi o sposób konfiguracji stacji, nie ma żadnych zasad. Zaleca się, aby wysokość kołka znajdowała się tuż powyżej wysokości głowy, co jest wygodną wysokością, do której z łatwością mają dostęp ramiona i oczy. Zalecane jest również krzesło, ponieważ co jakiś czas się wyciąga.

b) najlepsze nożyczki do makramy

Na początek wszystko, co masz pod ręką. Jednak gdy już śnisz o makramie, najlepiej zainwestować w parę ostrą jak brzytwa… taką, którą będziesz musiał ukryć przed rodziną. Polecam zakup nożyczek krawieckich, które oferuje sklep pasmanteryjny Katowice, moje są tak ostre, że żartuję, że mogłabym nimi ściąć drzewo! Nożyce krawieckie są świetne, są zbudowane do przecinania grubego materiału o konsystencji zbliżonej do bawełny. 

c) taśma miernicza – metr krawiecki

W makramie konsystencja jest kluczowa, więc na pewno będziesz potrzebować narzędzia pomiarowego. Jeśli jednak używasz wieszaka na ubrania, większość z nich ma szerokość 1 m, więc możesz go użyć do odmierzenia. Narysowałem znaki na swoich w odstępach co 10 cm od 0-100 cm. To fantastyczne, nigdy nie zgubisz stojaka – nie mogę powiedzieć tego samego o tych małych taśmach mierniczych!

d) Najlepszy pędzel do frędzli

Pędzle świetnie sprawdzają się w końcowych etapach do oddzielania poszczególnych pasm sznurka, tworząc miękką i pożądaną grzywkę. Możesz to zrobić ręcznie, ale co najmniej jest to bardzo czasochłonne. Dlatego najlepszą praktyką jest używanie pędzla. Możesz użyć starej szczotki do włosów, ale włosie nie blokuje się dokładnie, a co za tym idzie, uważaj, używając jej wtedy do włosów, ponieważ puch z włókien bawełny może po prostu przedostać się na twoją fryzurę! 

Jak dbać o swoją makramę? 

Pomysł, aby myśleć o bawełnianym sznurku, który oferuje pasmanteria Śląsk podobnie jak o włosach. Będąc włóknem porowatym, również reaguje na wilgoć i może również zatrzymywać bardzo drobne cząsteczki kurzu, które są filtrowane przez Twój dom. Musimy obchodzić się z naszymi kreacjami ostrożnie, jednak co jakiś czas polecam odkurzać je prostym pędzelkiem do dekorowania, a także ponownie szczotkować ich kosmyki pędzlem do makramy. Nie ma potrzeby mycia wiszącej ściany z makramy, a to ją uszkodzi, jeśli nie całkowicie ją zniszczy. Wyobraź sobie wkładanie peruki do pralki! Jeśli potrzebujesz czystego miejsca, to jest w porządku. 

Czy makrama może zamoczyć się lub być trzymana na zewnątrz? 

Zdecydowanie nie – chroń ją przed zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi, opadami deszczu oraz wilgocią.

Jaki jest najlepszy sznurek bawełniany do użycia?

Jako największy dostawca bawełny z makramy w Australii z tysiącami produktów do wyboru, od czego zacząć! (Swój szczegółowy czat zachowam na innym blogu , patrz tutaj ) Przede wszystkim zawsze polecam początkującym rozpoczęcie od jednej z dwóch opcji. 5mm pojedynczy sznurek LUB 4mm skręcona lina e . Oba mają swoje zalety i sprawią, że nawet początkujący tkacz osiągnie upragniony wygląd. Lina z makramy stworzy bardziej uporządkowany, mocniejszy wygląd i jest preferowana do funkcjonalnych elementów, w tym wieszaków na rośliny makramy. sznurek makramy
stworzy bardziej miękką estetykę i jest preferowany do elementów dekoracyjnych, takich jak draperie ścienne

Uwaga* Sznurek może być nieco trudniejszy w użyciu na początku, ponieważ nie lubi być zawiązany, a następnie rozwiązany, co może mieć miejsce podczas nauki. Lina, którą można wiązać i rozwiązywać, więc jest to często wybór dla początkujących. Po przetestowaniu każdego z nich dowiesz się, jaki przewód Macrame najlepiej wykorzystać do swoich potrzeb. Lub tak jak ja, pokochasz oba w różnych celach!